6 клас «Розмноження і розвиток рослин» Самостійна робота

 

Самостійна робота з біології у 6 класі

«Розмноження і розвиток рослин»

І. Тестові завдання

(виберіть із запропонованих відповідей правильну)

1.               Сім’ядоля становить собою: а) корінь зародка; б) зародкове стебло; в) видозмінений листок зародка.

2.               Ендосперм - це: а) тканина, клітини якої містять запас поживних речовин для розвитку зародка; б) перший листок зародка; в) твірна тканина.

3.               Під час самозапилення пилок із пиляків потрапляє на приймочку: а) будь-якої квітки цієї самої рослини; б) цієї самої квітки; в) будь-якої квітки іншої рослини цього ж виду.

4.               Рослини, у яких чоловічі і жіночі квітки перебувають на одній і тій самій особині, називають: а) однодомними; б) дводомними; в) одностатевими; г) самозапильними.

5.               Квітки, що мають лише тичинки, або лише маточки, називають: а) одностатевими; б) двостатевими; в) правильними; г) неправильними.

6.               Штучне запилення відбувається за участю: а) людини; б) вітру; в) комах; г) птахів.

7.               До соковитих плодів належать: а) біб; б) кістянка; в) горішок; г) сім’янка.

8.               Суцвіття волоть належить до: а) складних суцвіть; б) простих суцвіть; в) це одна квітка.

9.               Фітогормони – це біологічно активні сполуки, які рослина: а) отримує з ґрунту; б) отримує з повітря; в) синтезує самостійно.

10.            Рослини засвоюють вуглекислий газ під час: а) фотосинтезу; б) дихання; в) транспірації.

11.            Квітка – це орган: а) вегетативний; б) генеративний; в) зародковий.

12.            Квітки – це видозміна: а) кореня; б) листка; в) вуглекислий газ пагона.

13.            Подвійна оцвітина складається з: а) лише чашолистків; б) лише пелюсток; в) як чашолистків, так і пелюсток; г) чашолистків, пелюсток, тичинок.

14.            Проста оцвітина складається: а) лише з подібних за будовою та забарвленням листочків; б) як з чашолистків, так і пелюсток; в) чашолистків, пелюсток, тичинок.

15.            Проста оцвітина може бути: а) чашечкоподібною; б) тичинкоподібною; в) маточкоподібною.

16.            Оплодень розвивається з: а) зав’язі; б) насінного зачатка; в) оцвітини; г) тичинки.

17.            Оцвітина виконує функції: а) утворення пилку; б) утворення насіння; в) приваблювання комах-запилювачів.

18.            Квітки можуть бути: а) двостатевими; б) однодомними; в) дводомними.

19.            Нестатеві квітки можуть траплятись: а) лише окремо; б) лише у складі суцвіть; в) як окремо, так і в складі суцвіть.

20.            Одностатеві квітки можуть мати: а) лише тичинки; б) як тичинки, так і маточки; в) не мають ні тичинок, ні маточок.

21.            Двостатеві квітки можуть мати: а) лише тичинки; б) лише маточки; в) як тичинки, так і маточки.

22.            Квітки, які не мають тичинок належать до: а) двостатевих; б) одностатевих; в) нестатевих.

23.            Квітки, які не мають ні тичинок, ні маточок, належать до: а) двостатевих; б) одностатевих; в) нестатевих.

24.            Поява одностатевих квіток і дводомних рослин є пристосуванням для: а) самозапилення; б) перехресного запилення.

25.            Дводомними називають рослини: а) квітки яких мають як тичинки, так і маточки; б) з маточковими і тичинковими квітками на одній рослині; в) з маточковими і тичинковими квітками на різних рослинах.

26.            Дводомні рослини завжди є: а) перехреснозапильними; б) самозапильними; в) правильної відповіді немає.

27.            Біологічне значення утворення суцвіть полягає у: а) збільшенні кількості плодів; б) поліпшенні живлення квіток; в) захист від видання тваринами.

28.            Перехресне запилення – це перенесення пилкових зерен з пиляка тичинки на приймочку маточки: а) тієї самої квітки; б) іншої квітки того самого суцвіття.

29.            Самозапилення може відбуватись: а) вітром; б) водою; в) всередині квітки.

30.            Оплодень має таку кількість шарів: а) два; б) три; в) чотири.

31.            У процесі запліднення квіткових рослин беруть участь спермії: а) 1; б) 2; в) 3.

32.            Тип проростання насіння, за якого сім’ядолі виносяться на поверхню ґрунту, називають: а) надземним; б) підземним; в) схожістю.

33.            Тип проростання насіння, за якого сім’ядолі залишаються у ґрунті, називають: а) надземним; б) підземним; в) схожістю.

34.            Для проростання насіння необхідна сукупність умов: а) певна концентрація вуглекислого газу, певна температура та вологість; б) наявність кисню, певна температура та вологість; в) певна концентрація вуглекислого газу, певна температура та світло.

35.            Схожість насіння – це його здатність: а) до проростання; б) протистояти захворюванням та шкідникам; в) запасати поживні речовини.

36.            Паросток – це рослина: а) яка розвивається з насіння до моменту появи перших справжніх листків; б) від появи перших зелених листків до періоду цвітіння; в) до моменту появи надземних частин.

ІІ. Дайте визначення термінам

Ріст, розвиток, фотоперіодизм, схожість, проростання, паросток, плід, запилення, суцвіття, квітка, розмноження, щеплення.

Загальна кількість балів -12